Falcon-aircraft s.r.o

O Nás

Naše společnost má dlouholetou tradici v oblasti údržby letadel, která sahá až do roku 1963 kdy bylo založeno tehdejším aeroklubem Otrokovice vedlejší hospodářské zařízení, které se specializovalo na generální opravy kluzáků L-13 Blaník a později i generální opravy letadel řady Trener.

V roce 1972 se přesunul aeroklub Otrokovice na letiště do Holešova. Roku 1975 v rámci integrace převzal vedlejší hospodářství tehdejší podnik ÚV Svazarmu AEROTECHNIK Kunovice. Ten v Holešově prováděl generální opravy kluzáků L-13 Blaník a motorových kluzáků L 13SW Vivat až do roku 1992, kdy vypověděl nájemní smlouvu a přenechal prostory nově založené firmě AIR-TECH spol. s r.o.

Firma AIR-TECH spol. s r.o. tímto navázala na dlouholetou tradici oprav letadel. Prováděla generální opravy a prohlídky pro tuzemské i zahraniční zákazníky jak již zmiňovaných kluzáků řady L 13 /L 23, tak i Zlínů řady 26, 42 a 43. Dále prováděla údržbu motorizovaných kluzáků L-13 Vivat a H 36 Dimona.

Po likvidaci holešovského letiště v roce 2009 se firma přestěhovala do areálu firmy TRACHEA Holešov, kde pokračovala ve své činnosti. Výrazným úspěchem byla v těchto letech především spolupráce s rakouskou akrobatickou skupinou BLANIX a německou konstrukční firmou ADxC při realizaci modifikace kluzáků L-13 Blaník, které byli uzemněny na základě vydaného AD po tragické nehodě v Rakousku.
V těchto prostorech společnost setrvávala až do roku 2012, kdy došlo k prodeji konkurenční firmě z Otrokovic, která přislíbila zachování činnosti. Bohužel tento slib nebyl splněn a firma byla do roku zlikvidována.

Ale ani taková hořká zkušenost nás nemohla odradit od toho co nás v životě naplňuje a proto jsme se rozhodli, že budeme dále pokračovat v tradici oprav letadel. Po dohodě s Aeroklubem Kroměříž (kterému tímto děkujeme) jsme založili ještě téhož roku na místním letišti novou společnost – FALCON AIRCRAFT s.r.o. schválenou dle Part-145 a CAMO. Výrazně jsme rozšířili oprávnění o další typy letadel, které jsou uvedeny v rozsahu oprávnění na našich stránkách.
Proto nás neváhejte kontaktovat, jsme odborný tým leteckých techniků s třicetiletou praxí v oboru.
Disponujeme veškerým potřebným vybavením, speciálním nářadím a přípravky pro provádění náročných strukturálních oprav letounů i kluzáků.